De ce să apere atacul de top al ligii … Și fotbaliștii din Olomouc au avut patru goluri

În cel de-al treilea minut, cornul reputat a fost jucat de premierul Olomouc Tomáš Přikryl în serviciul de acasă al președintelui Pavel Čmoš, care la bătut pe Michal Ordoš într-un duel pe corp. Sigma Uroš Radakovič – 1: 0. , Jan Chramosta ar putea creste confortabil – 2: 0. p> Introducerea sălbatică a fost terminată din nou în 20 de minute de către Přikryl. De asemenea, a marcat un frumos Mager trecând cu 3: 1 cu un portar rău executat Reichl.

A treia lovitură pe poartă…Și un localnic din Velký Týnec a sărbătorit obiectivul împotriva lui “Olomouc” în mod corespunzător. În cinstea copilului său, a atras un leagăn cu mâinile. “” Nu am fi vrut o potrivire mai bună “, Karel Jarolím așteaptă cu nerăbdare antrenorul echipei Mladá Boleslav. Nu este vorba de salvare…Ei bine, nu a fost sofisticarea. Mai degrabă neglijent. Antrenorul echipei Sigma, Václav Jílek, pregătea un joc de apărare sigur, cu pauze rapide, așa că la lăsat pe bancă doar un hipster înalt Tomáš Chorý și a construit locul lui Jakub Peter. Dar planul lui fusese descompus de viteza luminii. – Nu pot explica. Erorile triviale.Ne-a ruinat ca o casa de carti “, a spus el. Hanakii au căzut în mijlocul terenului, unde Mladoboleslavsky la dus pe Housk și pe Sevcik împotriva norilor (Olomouc a jucat din nou fără mijlocaș defensiv, care nu este doar curajul ci și că muncitorul lui Cana se află încă în vagon). . Radakovič se îndrepta spre Mager din centrul apărării și apoi lipsește lângă Šindelář. Aici se află Chramosta a spol. au înveselit. Numai cu înlocuirea forțată a Radakovičului rănit pentru Štěrba a făcut apărarea albastră solidificându-se. “Este foarte provocator, au doi jucători puternici, în principal Mager. Noi pierdem inutil bilele la momentul preluarii “, a spus Ševčík la camera de televiziune ČT. “Vom spune ceva și apoi vom obține două goluri din primele două runde.Nu știu ce să adaug…”În a doua jumătate, scorul a fost de 4: 1, cu o bună lovitură din spatele Lime Takács.” Și ce altceva putem spune despre situația din Olomouc și nu sa spus? Totul rămâne vechi, de fapt, este și mai rău pentru că doar patru tururi sunt lăsate până la sfârșitul sezonului. Și Sigma pierde trei puncte la Pribram, dar Pribram încă așteaptă meciul de mâine din Brno. nu stoarce. Apropo, victoria în Mlada Boleslav a fost exprimată de Jilek ca fiind science fiction – și nu a fost exagerat.Și muncitorii de apărare de înaltă calitate – atât în ​​mijlocul apărării, cât și în apărare. Va exista suficient timp pentru analiză după sezon. Acum Olomouc trebuie să încerce un miracol. Este o crampe. Noi nu mai avem în mâinile noastre “, spune Falta.” Liga poate fi salvată atâta timp cât există o șansă teoretică, dar dacă ne jucăm așa, se hotărăște “, spune Jílek.